پیام رییس کنگره

پیام رئیس کنگره و رئیس انجمن ژنتیک ایران

 

به نام خدا

سپاس بیکران مختص ذات اقدس الهی است که عظمت و بزرگی او را در آفرینش جهان هستی شاهد هستیم. خلقت عظیمی که میلیاردها موجود مختلف اعم از جانوران، گیاهان و میکروارگانیسمها را آفریده و هرکدام شاهکاری از خلقتند. بشر با تمامی پیشرفتهایی که در طی قرنها نموده اما هنوز بطور کامل به تمامی رازهای خلقت حتی در یک موجود، دست نیافته است.

تمامی این منابع ژنتیکی برای عالم هستی ذخایر ارزشمند ژنتیکی محسوب شده و تخریب هر یک میتواند آثار سوئی بر طبیعت داشته باشد. این ذخایر، مهمترین ارکان برای تامین غذا، سلامت و انرژی هستند و بدون آنها ادامه حیات هرگز میسر نیست.

کشور ما بدلیل بهره مندی از انواع اقلیمهای متعدد، از تنوع زیستی بالایی برخوردار است و از لحاظ تنوع زیستی جزو ۱۰ کشور اول دنیاست. این سرمایه گرانبها را که خداوند نصیب ملت ما گردانیده است، امانتی برای استفاده نسل حاضر و حفظ و تحویل آن به نسلهای بعدی است.

انجمن ژنتیک ایران با بیش از نیم قرن فعالیت در حوزه های ژنتیک انسانی، گیاهی، ریزسازواره ها، جانوری، دام و آبزیان، سعی نموده است که با همت دانش پژوهان و اعضای خود، برای حفظ و بهره برداری درست و ایمن از ذخایر زیستی کشور گامهای موثری را بردارد.

در کنگره پیش رو، تدابیری اندیشیده شده تا فرزندان فرهیخته این سرزمین، با این سرمایه الهی بیشتر آشنا شده، بر مبانی ارزشی و اخلاقی و ایمنی زیستی واقف شده و با تلاش در جهت کشف رموز خلقت، بر جایگاه دانش این سرزمین تکیه زده و برای شکوفایی روزافزون کشور سرافراز خود، گام بردارند.

امید است تا آبادانی و سرافرازی این مرز و بوم را در عمل، سرلوحه کار خود قرار داده تا وظیفه انسانی خود را نسبت به نسل حاضر و آینده ادا کرده باشیم. برای همه شما دانش آموزان و آینده سازان آرزوی موفقیت دارم.

دكتر محمود تولايی

رئیس شانزدهمين كنگره ملی و چهارمين كنگره بين المللی ژنتيك

 
سخنرانان مدعو


برگزار کنندگان همایش
حامیان همایشگالری